Posiadamy certyfikat aeo w zakresie bezpieczeństwa
Logistyka
Spedycja
Transport

Misja Firmy

Sad Krak to profesjonalna, dynamicznie rozwijająca się firma, specjalizująca się w świadczeniu usług logistycznych na najwyższym światowym poziomie. Pracownicy Naszej firmy to wysokiej klasy eksperci, gwarantujący właściwe wykonanie usług, jak również zapewniający kompleksowe doradztwo w dziedzinie transportu, spedycji i logistyki.

Dowiedz się, dlaczego, dzięki akurat tej odprawie uproszczonej, na koncie Naszego klienta pozostało prawie 870 000 PLN.

Importer sprzętu RTV, zaopatrujący oddziały na terenie całej Polski zdecydował się na początku 2010 roku na odprawy celne w Naszej Agencji w art.33a WKC (z odroczeniem podatku VAT ) Towary, tak jak wcześniej, wpływały w kontenerach do portu w Gdyni, Gdańsku, tam były odprawiane ostatecznie i następnie przewożone do magazynów w centralnej Polsce. Jak dotąd przy dopuszczeniu towaru do obrotu koniecznym było płacenie prócz cła od razu 22%-ego podatku VAT.

Odroczenie płatności VAT-u przy odprawach w ramach art.33a pozwoliło ma na celu polepszenie płynności finansowej firmy już od pierwszej odprawy.

Podatek VAT od importowanego towaru zostaje wykazany w deklaracjach VAT, jako naliczony i należny jednocześnie. Rozliczenie odbywa się tylko na papierze bez konieczności fizyczneg zamrażania gotówki. Dopiero po sprzedaży towaru i wystawieniu faktury VAT następowało odprowadzenie VAT-u należnego od wartości netto towaru do urzędu skarbowego. Po odprawie już 4 kontenerów importerowi zostawały w kieszeni należności, wystarczające na zakup towarów do piątego kontenera o tej samej wartości. W 2010 r. firma kupiła poza granicami EU towar o łącznej wartości 4.000.000 euro. Średnia stawka celna na importowane towary wyniosła 2,7%, co od powyższej kwoty dało 432.000 PLN. Gdyby odprawy celne odbywały się w procedurze nie uproszczonej to do wartości cła importer musiałby doliczyć 22% VAT, co dałoby 3.615.040 PLN, które dzięki odprawie z odroczeniem podatku VAT pozostaje na koncie firmy, generując dodatkowe zyski i umożliwiając kolejne inwestycje. Funkcja odprawy celnej uproszczonej została przez tą firmę doceniona już po 3 miesiącach ubiegłego roku, kiedy nastąpiło częściowe załamanie sprzedaży wskutek globalnego kryzysu gospodarczego. Podczas, gdy wielu przedsiębiorców borykało się w tym czasie z nieregularnymi płatnościami kontrahentów, co powodowało osłabienie płynności, czy wręcz trudności finansowe firmy, importer dysponował zaoszczędzonymi w efekcie odpraw fiskalnych środkami. Firma wykorzystała je na inwestycje, w czasie kiedy inni gracze raczej je ograniczali, co pozwoliło jej łatwo zwiększyć udział w rynku.

JAKO PIERWSZA AGENCJA CELNA W KRAKOWIE UZYSKALIŚMY CERTYFIKAT AEO W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA /PLAEOC350000090001/ ZADZWOŃ DO NAS, ZAPYTAJ

SĄ WIĘKSI MY JESTEŚMY LEPSI .